Фототелескоп Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600 е предназначен за тези, които искат да направят своята първа крачка в Космоса. Той трансформира сложното изкуство на астрономията и астрофотографията в проста дейност, която могат да разберат дори децата. Без необходимост от досадна настройка, можете да намерите бързо Луната в небето, да фокусирате и да правите снимки и видеозаписи на вашия iPhone или смартфон с Android.
Гледана през Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600, Луната изглежда наистина впечатляващо. Ще видите ясно лунните морета, които са огромни тъмни равнини от втвърдена лава, като например Морето на кризите или Морето на дъждовете. Можете да видите големи планински вериги като Апенините и най-големите кратери като Коперник, Платон или кратера Тихо с неговите забележителни ярки лъчи от изхвърлени скали. С включения лунен филтър се вижда най-добрият изглед на детайлите на повърхността.
Дори най-внимателно оформените кадри понякога могат да се получат размазани поради случайни вибрации или движения на ръцете. За да избегнете това, ние препоръчваме да използвате дистанционен спусък Bluetooth за Вашия смартфон, за да управлявате снимането дистанционно, без да докосвате телескопа.
Основна характеристика на този модел е монтировката с дръжка за панорамиране, която Ви позволява да управлявате телескопа точно както се управлява обикновен фотоапарат на триножник. Не е необходимо да знаете каквото и да било за телескопите, за да насочите Nova BASE 50/600 към дадена цел.
Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600 е "лунен" телескоп, който ще Ви помогне да направите Вашата първа стъпка в света на любителската астрономия. Неоспоримите предимства включват простата употреба, пакета "всичко в едно" и удобното правене на снимки със смартфон.
Основни характеристики:
- Наблюдавайте и снимайте Луната в нейните детайли с Вашия първи фототелескоп, като използвате включения специален филтър
- Правете отчетливи, ярки снимки с помощта на дистанционното управление на затвора с Bluetooth, без да докосвате телескопа
- Споделяйте Вашите снимки в социалните мрежи директно от галерията на телефона си
- Всеки iPhone или смартфон с Android работи с адаптера
- Монтировката с удобна дръжка за панорамиране осигурява интуитивно управление, което може да разбере дори дете
- Включени са всички необходими принадлежности, така че можете да започнете да правите снимки само с Вашия смартфон
Комплектът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Адаптер за смартфон
- Дистанционен спусък Bluetooth
- Азимутална монтировка
- Оптичен визьор 5x24
- Диагонално огледало 90°
- Окуляр Kellner MA 10 mm
- Окуляр Kellner MA 20 mm
- Лунен филтър
- Леща на Барлоу с увеличение 3x
- Алуминиев триножник
- Поставка за принадлежности
- Ръководство за потребителя и гаранция
| Марка | Kelvin |
| Гаранция | доживотна |
| EAN | 5905555028187 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 79x21x30 cm |
| Транспортно тегло | 4.6 kg |
| Оптична конструкция | рефракторен телескоп |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | с цялостно покритие |
| Диаметър на лещата на обектива (апертура), mm | 50 |
| Фокусно разстояние, mm | 600 |
| Най-голямо практическо увеличение, x | 100 |
| Отношение на апертурата | f/12 |
| Прагова стойност на резолюцията, ъглови секунди | 2.8 |
| Гранична звездна величина | 10 |
| Окуляри | Kellner MA 10 mm (60x), Kellner MA 20 mm (30x) |
| Диаметър на тръбата на окуляра, in | 1,25 |
| Леща на Барлоу | 3x |
| Визьор | оптичен, 5x24 |
| Включени филтри | лунен |
| Триножник | алуминий |
| Височина на триножника (регулируема), mm | регулируеми, до 1140 |
| Поставка за принадлежности | yes |
| Управление на телескопа | ръчно |
| Монтировка | азимутална |
| Режим на монтиране на оптичната тръба | плоча „лястовича опашка“ |
| Монтировка тип „лястовича опашка“ | yes |
| Материал на оптичната тръба | алуминий |
| Фотография със смартфон | yes |
| Потребителско ниво | за деца, начинаещи |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | лесно |
| Наблюдаван обект | планети на Слънчевата система |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
123.99 €
/242.50 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
76.83 €
/150.27 лв
-
79.30 €
/155.10 лв
-
55.72 €
/108.98 лв
-
25.00 €
/48.90 лв
-
93.44 €
/182.76 лв
-
5.98 €
/11.70 лв
-
4.96 €
/9.71 лв
-
120.64 €
/235.96 лв
-
780.71 €
/1526.93 лв
-
454.18 €
/888.31 лв
-
142.08 €
/277.89 лв
-
429.99 €
/840.99 лв
489.99 € -
57.45 €
/112.36 лв
-
281.32 €
/550.21 лв
-
135.58 €
/265.18 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
9.72 €
/19.00 лв
-
7.76 €
/15.18 лв
-
7.16 €
/14.01 лв
-
36.79 €
/71.96 лв
-
5.11 €
/9.99 лв
-
108.99 €
/213.17 лв
-
411.75 €
/805.32 лв
-
63.25 €
/123.70 лв
-
5.54 €
/10.84 лв
-
6.34 €
/12.40 лв
-
123.99 €
/242.50 лв
-
6.48 €
/12.68 лв
-
7.02 €
/13.73 лв
-
16.35 €
/31.99 лв
-
8.00 €
/15.64 лв
-
8.00 €
/15.64 лв
-
25.48 €
/49.84 лв
-
63.99 €
/125.15 лв
-
107.64 €
/210.53 лв
-
133.73 €
/261.55 лв
-
1786.70 €
/3494.49 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
93.89 €
/183.63 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
29.99 €
/58.66 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
268.99 €
/526.10 лв
-
28.89 €
/56.50 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
133.99 €
/262.06 лв
-
29.75 €
/58.19 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
8.99 €
/17.58 лв
-
19.89 €
/38.90 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
117.98 €
/230.75 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
85.89 €
/167.99 лв
-
11.59 €
/22.67 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
14.98 €
/29.30 лв
-
5.11 €
/9.99 лв
-
29.93 €
/58.53 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
165.54 € -
242.63 €
/474.55 лв
249.55 € -
109.74 €
/214.63 лв
120.55 € -
34.99 €
/68.43 лв
35.99 € -
1539.54 €
/3011.08 лв
1649.70 € -
11.68 €
/22.84 лв
12.72 € -
262.60 €
/513.60 лв
268.99 € -
114.30 €
/223.55 лв
117.72 € -
39.92 €
/78.07 лв
42.38 € -
49.61 €
/97.04 лв
54.94 € -
17.55 €
/34.32 лв
18.01 € -
4.00 €
/7.82 лв
6.17 € -
128.99 €
/252.28 лв
144.99 € -
37.10 €
/72.56 лв
43.30 € -
68.99 €
/134.93 лв
73.99 € -
44.99 €
/87.99 лв
54.99 € -
107.99 €
/211.22 лв
139.00 € -
8.63 €
/16.89 лв
10.89 € -
8.53 €
/16.67 лв
8.74 € -
Soundbar система за домашно кино Sony HT-SF150, 2.0, безжична, Bluetooth, HDMI, USB, RMS 120W, черна
108.99 €
/213.17 лв
111.99 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
33.35 €
/65.23 лв
41.44 € -
29.25 €
/57.20 лв
31.89 € -
241.31 €
/471.95 лв
264.11 € -
29.99 €
/58.66 лв
33.20 € -
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
7.00 €
/13.69 лв
7.50 € -
34.44 €
/67.36 лв
50.62 € -
12.98 €
/25.39 лв
14.99 € -
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
16.31 €
/31.90 лв
17.36 € -
48.99 €
/95.82 лв
54.99 € -
36.12 €
/70.64 лв
39.00 € -
368.15 €
/720.04 лв
378.99 € -
20.34 €
/39.78 лв
21.54 € -
27.86 €
/54.48 лв
30.67 € -
246.07 €
/481.27 лв
251.68 € -
24.99 €
/48.88 лв
27.98 € -
229.99 €
/449.82 лв
249.99 € -
87.79 €
/171.71 лв
94.56 €






















































































































