Тази цифрова камера Levenhuk MED е обширна визуална система за работа в лаборатория.
Оборудвана е с цветен течнокристален сензорен екран, базиран на Android, към който се предава изображение от микроскоп в режим на реално време. Това означава, че не е нужно да гледате през окуляри и да напрягате очите си – можете да следите как напредва изследването върху екрана. Това е удобно както за самостоятелна работа с образци, така и за групови изследвания.
Освен да показва изображението, камерата може да заснема снимки и да записва видеоклипове. Записите се запаметяват на вградената памет; освен това можете да ползвате и външна памет и карти памет. Качеството на изображението и видеото е подходящо за професионална употреба поради ясно различимите детайли на малките структури и високия контраст на изображението. За управлението на камерата се използва вграден софтуер: всичките функции са налични на течнокристалния сензорен екран. Можете да свързвате допълнителни принадлежности: слушалки, клавиатура, мишка за компютър, външен монитор или телевизор.
Струва си да се споменат и възможностите за обработка на изображението на записания материал. Като използвате предварително инсталиран софтуер, можете да регулирате размера, яркостта, контраста, гамата, остротата и наситеността на изображението, да настройвате времето за експозиция и баланса на бялото, да извършвате калибриране на камерата с обективите и да измервате образци или структури (налични са няколко различни мерни единици). В допълнение към това софтуерът позволява да се извършва анализ на частици.
Камерата разполага със стандартен диаметър на цилиндъра и може да се монтира в микроскопи с тръба на окуляра с диаметър 23,2 mm. Не се препоръчва да използвате камерата с монокулярни или бинокулярни микроскопи, защото екранът е доста тежък и поради това камерата и микроскопът може да се преобърнат поради наклонената ѝ позиция. Използвайте камерата само с тринокулярни модели, които имат отделна вертикална тръба на окуляра. Необходим е монтажен адаптер при прикрепване на камерата към тръбата на окуляра (закупува се отделно).
Камерата е с променливотоково захранване.
Характеристики:
- 9,4" цветен сензорен екран
- Не е необходимо да се свързва към компютър или външен екран
- Предава изображения в режим на реално време и записва изображения и видеоклипове
- Записаните материали се запаметяват на вградена памет (4 GB) или външна карта памет (microSD карти до 32 GB)
- Поддържа и допълнителни принадлежности: слушалки, флаш памет, мишка за компютър
- С променливотоково захранване
Комплектът включва:
- Цифрова камера с течнокристален екран
- Захранващ кабел за камерата
- Ръководство за потребителя и доживотна гаранция
Внимание! Не забравяйте, че мрежовото напрежение в САЩ и Канада е 110 V и 220–240 V в повечето европейски страни. Моля, вижте в таблицата с техническите спецификации правилното мрежово напрежение и никога не се опитвайте да включите устройство за 110 V в захранващо гнездо за 220 V изход и обратно, без да използвате преобразувател.
| Марка | Levenhuk, Inc., USA |
| Гаранция | доживотна |
| EAN | 5905555004624 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 27x23x8 cm |
| Транспортно тегло | 1.06 kg |
| Цветен/монохромен | цветен |
| Мегапиксела | 5 |
| Максимална разделителна способност, пиксели | 2048x1536 |
| Размер на сензора | 1/2,5" |
| Размер на пиксела, μm | 2.2x2.2 |
| Интерфейс | USB 2.0 |
| Възможност за свързване на допълнително оборудване | поддържа microSD карти с обем до 32 GB; монитор/телевизор (с HDMI порт); флаш устройство, компютърна мишка, клавиатура (с USB конектор); слушалки (3,5 mm) |
| Светлочувствителност | 0,53 v / lux.sec @ 550 nm |
| Видеозапис | yes |
| Честота на кадрите | 15 кадъра в секунда |
| Място на монтаж | трета тръба на окуляра с диаметър 23,2 mm, с помощта на монтировка за камера (закупува се отделно) |
| Формат на изображението | *.jpg |
| Видео формат | *.3gp, 1080p |
| Баланс на бялото | автоматично, ръчно |
| Контрол на експозицията | автоматично, ръчно |
| Софтуер, драйвери | Android 5.1 (многоезикова) |
| Характеристики на софтуера | измервания, яркост, анализ на частици и др. |
| Изход | TF слот за карта памет, USB 2.0 (2 бр.), Wi-Fi, microHDMI |
| Захранване | DC 12 V/2 A; чрез променливотоков адаптер |
| Допълнително | 9,4" течнокристален екран, цветен, сензор, вградена памет: 4 GB |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
49.09 €
/96.01 лв
-
2185.21 €
/4273.90 лв
-
32.86 €
/64.26 лв
-
162.37 €
/317.56 лв
-
303.00 €
/592.62 лв
357.40 € -
1859.32 €
/3636.51 лв
2044.19 € -
39.99 €
/78.21 лв
-
88.89 €
/173.85 лв
-
8.47 €
/16.57 лв
-
5.87 €
/11.49 лв
-
9.63 €
/18.83 лв
-
1189.96 €
/2327.37 лв
-
1182.31 €
/2312.39 лв
-
5.99 €
/11.72 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
6.60 €
/12.91 лв
-
13.73 €
/26.86 лв
-
15.74 €
/30.79 лв
-
8.51 €
/16.65 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
89.35 €
/174.75 лв
-
119.98 €
/234.66 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
-
82.46 €
/161.27 лв
-
95.49 €
/186.76 лв
-
102.98 €
/201.41 лв
-
56.54 €
/110.58 лв
-
5.90 €
/11.55 лв
-
5.88 €
/11.50 лв
-
9.68 €
/18.93 лв
-
336.10 €
/657.36 лв
-
7.68 €
/15.02 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
202.16 €
/395.39 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
158.99 € -
79.10 €
/154.70 лв
-
283.79 €
/555.05 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
718.99 €
/1406.22 лв
-
184.98 €
/361.79 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
102.98 €
/201.41 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
133.99 €
/262.06 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
20.98 €
/41.03 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
17.89 €
/34.99 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
117.98 €
/230.75 лв
-
10.98 €
/21.48 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
11.59 €
/22.67 лв
-
69.90 €
/136.71 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
8.69 €
/17.00 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
11.64 €
/22.77 лв
11.99 € -
106.08 €
/207.47 лв
164.36 € -
217.91 €
/426.19 лв
227.85 € -
24.99 €
/48.88 лв
27.98 € -
8.25 €
/16.14 лв
8.56 € -
51.84 €
/101.39 лв
70.68 € -
23.87 €
/46.68 лв
24.99 € -
359.99 €
/704.08 лв
380.27 € -
37.89 €
/74.10 лв
38.62 € -
31.99 €
/62.58 лв
38.68 € -
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
Захранване Corsair RM1200e (2025) (CP-9020258-EU), 1200W, Active PFC, 80 Plus Gold, 120mm вентилатор
179.99 €
/352.03 лв
193.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
54.86 €
/107.29 лв
65.99 € -
9.74 €
/19.06 лв
10.22 € -
9.24 €
/18.07 лв
9.59 € -
18.21 €
/35.61 лв
19.41 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 € -
27.90 €
/54.57 лв
41.65 € -
85.99 €
/168.18 лв
101.74 € -
26.47 €
/51.78 лв
28.00 € -
82.33 €
/161.03 лв
103.13 € -
42.49 €
/83.10 лв
43.33 € -
21.90 €
/42.83 лв
30.97 € -
4.00 €
/7.82 лв
6.17 € -
37.10 €
/72.56 лв
43.30 € -
331.44 €
/648.24 лв
398.99 € -
748.99 €
/1464.90 лв
809.99 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
7.06 €
/13.80 лв
7.45 € -
1001.63 €
/1959.03 лв
1105.63 € -
479.00 €
/936.85 лв
500.54 € -
175.67 €
/343.58 лв
181.93 € -
30.83 €
/60.30 лв
32.73 € -
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
158.99 €
/310.96 лв
168.99 € -
44.99 €
/87.99 лв
58.06 € -
46.08 €
/90.12 лв
49.99 € -
128.99 €
/252.28 лв
144.99 € -
95.10 €
/186.00 лв
101.26 €






















































































































