Цифровата камера MAGUS CBF90 за микроскоп е професионален уред за правене на снимки и видеозаписи, редактиране, преглеждане и запаметяване на кадри, както и за организиране на демонстрации чрез показване на изображението на външен екран.
При работа по метода на светлото поле уредът трябва да работи с обективи с увеличение 20x, 40x, 60x и 100x.
Използване на цифрова камера »
Режим на видеозапис
MAGUS CBF90 има два графични режима: 2448x2048 px (с кадрова честота 35 fps) и 1224x1024 px (50 fps). Това е достатъчно за правене на ясни информативни снимки и плавни видеозаписи, в които се записват точно всички движения на образеца и особеностите на наблюдаваните процеси.
Сензор
В камерата се използва CMOS сензор SONY Exmor с фоново осветление за подобряване на работата при слаба осветеност.
Големият физически размер на сензора (2/3") подобрява изображението: той прави по-наситени цветовете, премахва изкривяванията и разширява зрителното поле. Можете да подобрите този резултат допълнително, като използвате адаптер с увеличение 0,7x до 0,9x.
По-бърза работа
Интерфейсът USB 3.0 на камерата ускорява преноса на данни 10 пъти в сравнение с предишното поколение. Тази функция е изключително полезна при организиране на демонстрации в клас: присъстващите няма да пропуснат нищо, понеже видеозаписите ще бъдат плавни и без трептене.
Монтаж
Камерата се монтира в тринокулярната тръба на микроскопа (необходим е адаптер за С-образна монтировка) или в окулярната тръба (необходим е адаптер и адаптерен пръстен с подходящ диаметър).
Основни характеристики:
- Две стойности на разделителната способност и кадровата честота за чисти снимки и информативни видеозаписи
- Бърз пренос на данни от Вашия уред с порт USB 3.0
- Сензор със светлочувствителност 1146 mV при 1/30 s в условията на нормална и слаба осветеност
- Включен е необходимият за камерата софтуер
- Възможност за извършване на линейни и ъглови измервания на изследваните обекти (след успешно калибриране на софтуера)
Комплектът включва:
- Цифрова камера
- USB кабел
- Инсталационни CD с драйвери и софтуер
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Марка | MAGUS |
| Гаранция | 5 години |
| EAN | 5905555019215 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 15x15x10 cm |
| Транспортно тегло | 0.6 kg |
| Сензор | SONY Exmor CMOS |
| Цветен/монохромен | цветен |
| Мегапиксела | 5 |
| Максимална разделителна способност, пиксели | 2448x2048 |
| Размер на сензора | 2/3" (8,45x7,07 mm) |
| Размер на пиксела, μm | 3.45x3.45 |
| Интерфейс | USB 3.0 |
| Светлочувствителност | 1146 mV при 1/30 s |
| Отношение сигнал/шум | 0,15 mV при 1/30 s |
| Време за експозиция | 0,1 ms – 15 s |
| Видеозапис | yes |
| Честота на кадрите, fps при разделителна способност | 35 при 2448x2048, 50 при 1224x1024 |
| Място на монтаж | тринокулярна тръба, окулярна тръба вместо окуляр |
| Формат на изображението | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
| Видео формат | изход: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 и по-нова), *h265 (Windows 10 и по-нова) |
| Спектрален диапазон, nm | 380–650 (вграден инфрачервен филтър) |
| Тип на затвора | ERS (електронен преместващ се затвор) |
| Баланс на бялото | автоматично, ръчно |
| Контрол на експозицията | автоматично, ръчно |
| Характеристики на софтуера | време за експозиция, размер на изображението, яркост |
| Изход | 5 Gb/s, USB 3.0 |
| Изисквания към системата | Windows 8/10/11 (32-битов и 64-битов), Mac OS X, Linux, до 2,8 GHz Intel Core 2 или по-мощен, най-малко 2 GB RAM, порт USB 3.0, CD-ROM, 17" или по-голям дисплей |
| Софтуер | MAGUS View |
| Тип на монтажа | C-образна монтировка |
| Тяло | плътен алуминий |
| Захранване | постояннотоково, 5 V, от USB порта на компютъра |
| Диапазон на работната температура, °C | -10 — 50 |
| Диапазон на работната влажност, % | 30 — 80 |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
45.95 €
/89.86 лв
120.00 € лв -
631.65 €
/1235.40 лв
120.00 € лв -
17.26 €
/33.75 лв
120.00 € лв -
7.87 €
/15.39 лв
120.00 € лв -
152.99 €
/299.22 лв
120.00 € лв -
168.99 €
/330.52 лв
120.00 € лв -
136.30 €
/266.59 лв
120.00 € лв -
8.96 €
/17.51 лв
120.00 € лв -
1578.99 €
/3088.24 лв
120.00 € лв -
20.98 €
/41.03 лв
120.00 € лв -
44.45 €
/86.93 лв
120.00 € лв -
29.98 €
/58.64 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
22.98 €
/44.94 лв
120.00 € лв -
5.34 €
/10.43 лв
120.00 € лв -
36.98 €
/72.33 лв
120.00 € лв -
188.31 €
/368.31 лв
120.00 € лв -
18.78 €
/36.73 лв
120.00 € лв -
73.99 €
/144.71 лв
120.00 € лв -
110.96 €
/217.02 лв
120.00 € лв -
631.65 €
/1235.40 лв
120.00 € лв -
8.03 €
/15.71 лв
120.00 € лв -
440.63 €
/861.80 лв
120.00 € лв -
108.08 €
/211.38 лв
120.00 € лв -
12.67 €
/24.78 лв
120.00 € лв -
8.62 €
/16.86 лв
120.00 € лв -
42.89 €
/83.89 лв
120.00 € лв -
199.99 €
/391.15 лв
120.00 € лв -
13.94 €
/27.27 лв
120.00 € лв -
12.77 €
/24.97 лв
120.00 € лв -
36.82 €
/72.01 лв
120.00 € лв -
194.99 €
/381.37 лв
120.00 € лв -
6.28 €
/12.29 лв
120.00 € лв -
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
26.75 €
/52.32 лв
120.00 € лв -
116.99 €
/228.81 лв
120.00 € лв -
10.73 €
/20.99 лв
120.00 € лв -
112.50 €
/220.03 лв
120.00 € лв
-
309.99 €
/606.29 лв
120.00 € лв -
94.79 €
/185.39 лв
120.00 € лв -
76.03 €
/148.69 лв
120.00 € лв -
5.99 €
/11.72 лв
120.00 € лв -
102.98 €
/201.41 лв
120.00 € лв -
159.99 €
/312.91 лв
120.00 € лв -
17.89 €
/34.99 лв
120.00 € лв -
139.99 €
/273.80 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
34.99 €
/68.43 лв
120.00 € лв -
214.99 €
/420.48 лв
120.00 € лв -
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
7.49 €
/14.65 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
28.99 €
/56.70 лв
120.00 € лв -
149.99 €
/293.36 лв
120.00 € лв -
8.99 €
/17.58 лв
120.00 € лв -
9.20 €
/17.99 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
20.98 €
/41.03 лв
120.00 € лв -
194.99 €
/381.37 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
85.89 €
/167.99 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
137.50 €
/268.93 лв
120.00 € лв -
11.98 €
/23.43 лв
120.00 € лв -
29.98 €
/58.64 лв
120.00 € лв -
30.99 €
/60.61 лв
120.00 € лв -
154.99 €
/303.13 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
11.59 €
/22.67 лв
120.00 € лв -
208.99 €
/408.75 лв
120.00 € лв -
129.99 €
/254.24 лв
120.00 € лв -
15.99 €
/31.27 лв
120.00 € лв -
377.99 €
/739.28 лв
120.00 € лв -
6.00 €
/11.73 лв
120.00 € лв
-
237.80 €
/465.11 лв
120.00 € лв -
203.85 €
/398.69 лв
120.00 € лв -
259.99 €
/508.50 лв
120.00 € лв -
565.99 €
/1106.98 лв
120.00 € лв -
55.72 €
/108.97 лв
120.00 € лв -
89.90 €
/175.83 лв
120.00 € лв -
26.99 €
/52.79 лв
120.00 € лв -
52.99 €
/103.64 лв
120.00 € лв -
469.32 €
/917.91 лв
120.00 € лв -
54.10 €
/105.81 лв
120.00 € лв -
31.99 €
/62.57 лв
120.00 € лв -
108.79 €
/212.77 лв
120.00 € лв -
9.00 €
/17.60 лв
120.00 € лв -
37.90 €
/74.13 лв
120.00 € лв -
24.98 €
/48.86 лв
120.00 € лв -
374.78 €
/733.01 лв
120.00 € лв -
38.17 €
/74.66 лв
120.00 € лв -
11.93 €
/23.33 лв
120.00 € лв -
32.20 €
/62.99 лв
120.00 € лв -
11.62 €
/22.73 лв
120.00 € лв -
86.30 €
/168.79 лв
120.00 € лв -
19.90 €
/38.92 лв
120.00 € лв -
8.80 €
/17.21 лв
120.00 € лв -
328.99 €
/643.45 лв
120.00 € лв -
42.61 €
/83.33 лв
120.00 € лв -
1128.30 €
/2206.77 лв
120.00 € лв -
194.88 €
/381.15 лв
120.00 € лв -
78.99 €
/154.49 лв
120.00 € лв -
89.98 €
/175.99 лв
120.00 € лв -
42.99 €
/84.08 лв
120.00 € лв -
8.63 €
/16.89 лв
120.00 € лв -
38.89 €
/76.06 лв
120.00 € лв -
149.99 €
/293.36 лв
120.00 € лв -
538.99 €
/1054.17 лв
120.00 € лв -
1173.69 €
/2295.54 лв
120.00 € лв -
149.99 €
/293.36 лв
120.00 € лв -
1219.92 €
/2385.96 лв
120.00 € лв -
250.00 €
/488.96 лв
120.00 € лв -
14.39 €
/28.14 лв
120.00 € лв -
171.73 €
/335.88 лв
120.00 € лв


















































































































