Acer Aspire TC-1780
Make every day easier with the Aspire TC and snap between tasks with the Intel Core processors and NVIDIA graphics - providing the solution for powerful multitasking and entertainment.
- Box of tricks
Upgrade your workstation with the simplistic, 16-liter black tower with intricate texture and design. Its lightweight appearance is free from distraction, so you can focus on what counts. - Performance boost
Snap between tasks and programs with the Intel Core CPU and DDR4 RAM for exceptional performance, whatever the job. - Super fast graphics
Never slow down with NVIDIA GeForce graphics, optimized for fast 4K gaming, entertainment, and video editing. - Mega storage
Safely store your media and memories with high-speed storage from the drives. A slim-type optical drive allows for further storage. - Comprehensive connectivity
Wi-Fi 6 brings less wireless congestion and faster Wi-Fi for a stable connection. Further connectivity options include Bluetooth 5 a USB 3.2 Type-C - which supports charging and high-speed data transfers - and an SD card reader. - HD audio
Featuring integrated high-definition 5.1 channel surround sound optimized for home theaters and entertainment.
Specifications:
| General | |
| Type | Personal computer |
| Product Form Factor | Tower |
| Processor / Chipset | |
| CPU | Intel Core i5 (13th Gen) 13400F |
| Clock Speed | 2.5 GHz (P-core) / 1.8 GHz (E-core) |
| Max Turbo Speed | 4.6 GHz (P-core) / 3.3 GHz (E-core) |
| Number of Cores | 10-core |
| CPU Qty | 1 |
| Max CPU Qty | 1 |
| CPU Socket | FCLGA1700 Socket |
| Chipset Type | Intel H610 |
| Cache Memory | |
| Installed Size | 20 MB |
| Cache Per Processor | 20 MB |
| RAM | |
| Installed Size | 16 GB / 32 GB (max) |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Effective Memory Speed | 3200 MHz |
| Rated Memory Speed | 3200 MHz |
| Form Factor | DIMM 288-pin |
| Features | Unbuffered |
| Configuration Features | 1 x 16 GB |
| Hard Drive | |
| Type | SSD |
| Capacity | 1 x 512 GB |
| Manufacturer | Micron |
| Card Reader | |
| Type | Card reader |
| Supported Flash Memory Cards | SD Memory Card |
| Graphics Controller | |
| Interface Type | PCIe x16 |
| Graphics Processor | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Video Memory | 4 GB GDDR6 SDRAM |
| Video Interfaces | DVI, HDMI |
| Audio Output | |
| Sound Output Mode | 5.1 channel surround |
| Compliant Standards | High Definition Audio |
| Networking | |
| Ethernet Controller | Realtek RTL8111H |
| Wireless LAN Supported | Yes |
| Data Link Protocol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Bluetooth, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Features | Dual stream (2x2) |
| Compliant Standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax |
| Expansion / Connectivity | |
| Slots | 1 (total) / 0 (free) x PCIe x16 1 (total) / 1 (free) x PCIe x1 1 M.2 Card (for SSD) 1 M.2 Card (for WLAN) |
| Interfaces | 4 x USB 2.0 (4 rear) 2 x USB 3.2 Gen 1 (1 front, 1 rear) 1 x LAN (Gigabit Ethernet) 1 x USB-C 3.2 Gen 1 (1 in front) Audio line-out/line-in 1 x HDMI 1 x DVI |
| Miscellaneous | |
| Included Accessories | 2x wireless aerials, thermal pad, slim ODD cover, VGA holder |
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Compliant Standards | BSMI, CB, FCC, RoHS |
| Power | |
| Device Type | Power supply |
| Power Device Name | FSP FSP300-10TAA |
| Voltage Required | AC 100-127/220-240 V |
| Power Provided | 300 Watt |
| Efficiency | 82%+ |
| Power Factor Correction | Yes (active) |
| Operating System / Software | |
| OS Provided | ESHELL |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 16.3 cm |
| Depth | 35 cm |
| Height | 34 cm |
| Weight | 7.4 kg |
Виж още Настолни компютри Acer
Виж всички Настолни компютри в категорията
| Тип: | Home/Home Office |
|---|---|
| Предназначение: | Home office |
| Процесор: | Десетядрен |
| Марка процесор: | Intel |
| Серия процесор: | Core i5 |
| Модел процесор: | 13400F |
| Процесор сокет: | 1700 |
| Архитектура: | Raptor Lake |
| Честота процесор: | 2500 MHz |
| Turbo Boost до: | 4600 MHz |
| Твърд диск: | Няма GB |
| SSD: | 512 GB |
| RAM памет: | 16 GB |
| Тип памет: | DDR4 |
| Оптично устройство: | Без оптично устройство |
| Мрежови възможности: | Жична и безжична |
| Видеокарта: | Добавена |
| Модел видеокарта: | GeForce GTX 1650 |
| Специализирана видео памет: | 4 GB |
| Диагонал: | Няма |
| Монитор: | Няма |
| Цвят: | Черен |
| Операционна система: | Free DOS |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
374.99 €
/733.42 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
3743.87 €
/7322.37 лв
-
949.99 €
/1858.02 лв
-
1174.99 €
/2298.08 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
1095.20 €
/2142.03 лв
-
732.21 €
/1432.08 лв
-
838.48 €
/1639.92 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
600.79 €
/1175.04 лв
-
423.40 €
/828.10 лв
-
517.97 €
/1013.07 лв
-
844.99 €
/1652.66 лв
-
402.80 €
/787.81 лв
-
549.73 €
/1075.17 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
286.22 €
/559.80 лв
-
2103.70 €
/4114.47 лв
-
465.67 €
/910.77 лв
-
402.80 €
/787.81 лв
-
402.80 €
/787.81 лв
-
938.52 €
/1835.58 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
1234.09 €
/2413.66 лв
-
763.44 €
/1493.17 лв
935.00 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 € -
94.83 €
/185.47 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
81.72 €
/159.84 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
1548.99 € -
998.99 €
/1953.85 лв
-
2703.60 €
/5287.78 лв
2807.64 € -
763.44 €
/1493.17 лв
935.00 € -
695.50 €
/1360.29 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
594.13 €
/1162.01 лв
700.20 € -
735.36 €
/1438.24 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
858.98 €
/1680.02 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
1034.99 €
/2024.26 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
813.39 €
/1590.84 лв
-
778.99 €
/1523.57 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
698.99 €
/1367.11 лв
729.99 € -
94.83 €
/185.47 лв
-
569.99 €
/1114.80 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
644.99 €
/1261.49 лв
689.86 € -
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
78.99 €
/154.49 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
1169.99 €
/2288.30 лв
-
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
888.99 €
/1738.71 лв
-
749.99 €
/1466.85 лв
-
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
232.99 €
/455.69 лв
-
998.99 €
/1953.85 лв
-
2098.99 €
/4105.27 лв
-
584.99 €
/1144.14 лв
-
844.99 €
/1652.66 лв
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
1548.99 € -
1172.37 €
/2292.96 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
763.44 €
/1493.17 лв
935.00 € -
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
459.99 €
/899.66 лв
-
418.99 €
/819.47 лв
-
414.99 €
/811.65 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
1188.99 €
/2325.46 лв
-
308.99 €
/604.33 лв
-
784.99 €
/1535.31 лв
-
832.83 €
/1628.87 лв
900.04 € -
1411.61 €
/2760.87 лв
1540.28 € -
1584.44 €
/3098.89 лв
1703.36 € -
1187.90 €
/2323.34 лв
1327.21 € -
1934.28 €
/3783.12 лв
2080.25 € -
1043.01 €
/2039.94 лв
1166.92 € -
1008.16 €
/1971.79 лв
1107.87 € -
1133.10 €
/2216.15 лв
1308.02 € -
1151.94 €
/2252.99 лв
1289.93 € -
1222.13 €
/2390.27 лв
1363.98 € -
1049.82 €
/2053.27 лв
1161.51 € -
1368.65 €
/2676.84 лв
1510.50 € -
1351.28 €
/2642.88 лв
1403.30 € -
183.90 €
/359.67 лв
223.59 € -
714.01 €
/1396.48 лв
859.68 € -
913.11 €
/1785.89 лв
1011.94 € -
1046.90 €
/2047.56 лв
1146.30 € -
945.05 €
/1848.35 лв
1110.96 € -
740.14 €
/1447.58 лв
845.74 € -
951.21 €
/1860.40 лв
1050.01 € -
991.42 €
/1939.05 лв
1011.68 € -
1319.99 €
/2581.68 лв
1459.99 € -
1198.60 €
/2344.25 лв
1296.34 € -
1444.91 €
/2825.99 лв
1559.34 € -
758.69 €
/1483.87 лв
857.80 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
1402.03 €
/2742.14 лв
1465.76 € -
2495.57 €
/4880.91 лв
2599.58 € -
838.48 €
/1639.92 лв
887.21 € -
1001.63 €
/1959.03 лв
1105.63 € -
1255.10 €
/2454.77 лв
1396.94 € -
668.56 €
/1307.60 лв
774.63 € -
594.13 €
/1162.01 лв
700.20 € -
1223.44 €
/2392.83 лв
1322.72 € -
1095.20 €
/2142.03 лв
1147.15 € -
1471.07 €
/2877.16 лв
1570.36 € -
1923.42 €
/3761.88 лв
1975.44 € -
919.19 €
/1797.78 лв
1018.01 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1288.87 €
Терминал Thin Client NComputing L230, for Windows and Linux, PS/2, USB 1.1, Stereo output, Microphone port, D-sub 15,LAN49.29 €
/96.40 лв
Терминал ATRUST M300 Zero client, SOC SMSC UFX600, D-sub 15, WMS 201284.02 €
/164.33 лв
Терминал (Thin Client) Dell Wyse E02, VGA, 2x USB 2.0, Lan1000, Microsoft Windows MultiPoint Server 201189.05 €
/174.16 лв





























































































