TP-Link C385
4mm Lens
.jpg)
Sharper Vision, Smarter Protection
4MP Outdoor Full-Color Bullet Network Camera

Human & Vehicle Classification
Distinguish humans and vehicles from other objects and receive more accurate event notifications.
Specs:
| CAMERA | |
| Image Sensor | 1/2.7” Progressive Scan CMOS |
| Shutter Speed | 1/3 to 1/10000 s |
| Slow Shutter | Yes |
| Minimum Illumination | 0.005 Lux; 0 Lux with IR/White light |
| Day/Night Mechanism | IR Cut Filter |
| Day/Night Switch | Unified/ Scheduled/ Auto |
| LENS | |
| Type | Fixed Focal Lens |
| Focal Length | 2.8/4 mm |
| Aperture | F1.6 |
| FOV | Horizontal FOV: 91.5°, Vertical FOV: 46.1°, Diagonal FOV: 109.6° |
| Lens Mount | M12*P 0.5 |
| DORI Distance | Detect: 107 m Observe: 44 m Recognize: 21 m Identify: 11 m |
| Angle Adjustment (Manual) | |
| Range | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 90°, Rotation: 0° to 360° |
| ILLUMINATOR | |
| IR LED | • Quantity: 2 • Range: 30m • Wavelength: 850nm |
| White LED | • Quantity: 2 • Range: 30m |
| Illuminator On/Off Control | Auto/Scheduled/Always on/Always off |
| VIDEO | |
| Max. Resolution | 3840 X 2160 |
| Main Stream | • Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps • Resolution: 3840x2160, 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280, 1920x1080, 1280x720 • Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. If 120dB is turned on, the frame rate can only support up to 20fps. |
| Sub-Stream | • Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps • Resolution: 704x576,640x480, 352x288, 320x240 • Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. If 120dB is turned on, the frame rate can only support up to 20fps. |
| Bit Rate Control | CBR, VBR |
| Video Compression | • Main Stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264 • Sub-Stream: H.265/H.264 |
| H.264 Type | High Profile |
| H.264+ | Main Stream Supported |
| H.265 Type | Main Profile |
| H.265+ | Main Stream Supported |
| Video Bit Rate | • Main Stream: 256 Kbps to 6 Mbps • Sub-Stream: 64 Kbps to 512 Kbps |
| Image | |
| Image Settings | • Mirror • Brightness • Contrast • Saturation • Sharpness • Exposure • WDR • White Balance • Prevent Overexposure to Infrared Light • HLC Adjustable by Client Software |
| Image Enhancement | BLC/3D DNR/HLC/SmartIR |
| Wide Dynamic Range | 120 dB |
| SNR | ≥ 52 dB |
| Image Parameters Switch | Yes |
| Privacy Mask | Up to 4 Masks |
| ROI | 1 Region |
| OSD Setting | Yes |
| AUDIO | |
| Audio Communication | Two-Way Audio |
| Audio Input | Yes |
| Audio Output | Yes |
| Audio Compression | Yes |
| Audio Sampling Rate | 8KHz |
| Environment Noise Filtering | Yes |
| Audio Bit Rate | 64 Kbps(G.711 alaw) |
| NETWORK | |
| Protocol | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| ONVIF | Yes |
| API | Open Network Video Interface (Profile S) |
| Simultaneous Live View | 3 Main Streams & 3 Sub-Streams |
| Client | VIGI App, VIGI Security Manager, Web UI, VIGI VMS |
| Web Browser | • Google Chrome 57 and above • Firefox 52 and above • Safari 11 and above • Microsoft Edge 91 and above |
| Cloud | Yes |
| Security | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter, Digest Authentication |
| ALARM AND EVENT MANAGEMENT | |
| Smart Event | • Human & Vehicle Classification • Intrusion Detection • Line-Crossing Detection • Region Entering Detection • Region Exiting Detection • Object Abandoned Detection • Object Removal Detection • Loitering Detection • Smart Frame • People Detection • Vehicle Detection |
| Basic Event | • Motion Detection • Video Tampering Detection • Exception ( Illegal Login) • Scene Change Detection |
| Alarm Linkage | • Memory Card Video Recording • Message Push • Audible Warning • White Light Flashing |
| Linkage Method | N/A |
| Output Notification | Message Push |
| INTERFACES | |
| Network Interface | 1 RJ45 10/100M Self-Adaptive Ethernet Port, PoE |
| Alarm | N/A |
| Reset Button | Yes |
| Power | DC Power Port |
| On-board Storage | Built-In Memory Card Slot, Support MicroSD Card, up to 512 GB** |
| Built-in Microphone | Yes; Records Anything Going on within a 15-ft Radius of the Camera |
| Built-in Speaker | Yes |
| Audio | N/A |
| GENERAL | |
| Operating Temperature | -30–60 °C |
| Storage Temperature | -40–60 °C |
| Operating Humidity | 95% or Less (Non-Condensing) |
| Storage Humidity | 95% or Less (Non-Condensing) |
| Package Contents | • VIGI Network Camera • Quick Start Guide • Waterproof Cable Attachments • Mounting Accessories |
| Material | Metal |
| Net Weight | 0.525 Kg |
| Power Supply | • 12V DC ± 5%, Max. 10.5 W, 5.5 mm Coaxial Power Plug • PoE: 802.3af/at, class 0, Max. 11.5 W |
| Protection | IP67 |
| Product Dimensions (L x W x H) | 74 × 184 × 74 mm |
Виж още Цифрови IP камери TP-Link
Виж всички Цифрови IP камери в категорията
| Вид: | Насочени ("bullet") камери |
|---|---|
| Резолюция: | 4K |
| Аудио: | Двупосочно |
| Безжична: | Не |
| Външен монтаж: | Да |
| IR Осветление: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
19.88 €
/38.89 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
138.29 €
/270.46 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
57.14 €
/111.76 лв
-
67.97 €
/132.95 лв
-
68.24 €
/133.47 лв
-
110.06 €
/215.25 лв
-
77.89 €
/152.33 лв
-
43.99 €
/86.04 лв
-
28.57 €
/55.88 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
94.52 €
/184.86 лв
-
65.58 €
/128.26 лв
-
95.54 €
/186.87 лв
-
66.44 €
/129.95 лв
-
33.14 €
/64.82 лв
-
67.20 €
/131.43 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
31.36 €
/61.34 лв
-
67.97 €
/132.95 лв
-
152.12 €
/297.51 лв
-
199.23 €
/389.65 лв
-
63.15 €
/123.50 лв
-
44.98 €
/87.97 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
108.57 €
/212.35 лв
-
108.57 €
/212.35 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
63.15 €
/123.50 лв
-
27.43 €
/53.65 лв
-
26.29 €
/51.41 лв
-
27.43 €
/53.65 лв
-
10.00 €
/19.55 лв
-
29.64 €
/57.97 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
44.50 €
/87.03 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
71.89 €
/140.60 лв
-
39.98 €
/78.19 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
44.98 €
/87.97 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
17.49 €
/34.21 лв
-
26.99 €
/52.79 лв
-
18.99 €
/37.14 лв
-
43.99 €
/86.04 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
250.53 €
/489.99 лв
-
115.04 €
/224.99 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
52.99 € -
122.99 €
/240.55 лв
153.14 € -
29.99 €
/58.66 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
17.59 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
34.25 €
/66.99 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
92.99 € -
78.19 €
/152.92 лв
-
65.69 €
/128.47 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
131.43 €
/257.05 лв
-
20.45 €
/39.99 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
62.99 €
/123.20 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
63.99 €
/125.15 лв
-
386.99 €
/756.89 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
56.05 €
/109.62 лв
58.31 € -
322.29 €
/630.34 лв
836.57 € -
246.00 €
/481.13 лв
253.20 € -
858.00 €
/1678.10 лв
1078.80 € -
66.00 €
/129.08 лв
87.60 € -
114.00 €
/222.96 лв
175.20 € -
248.50 €
/486.02 лв
258.62 € -
96.00 €
/187.76 лв
126.00 € -
120.00 €
/234.70 лв
145.20 € -
343.20 €
/671.24 лв
382.80 € -
92.40 €
/180.72 лв
114.00 € -
603.60 €
/1180.54 лв
702.00 € -
37.05 €
/72.46 лв
38.28 € -
182.40 €
/356.74 лв
202.80 € -
90.00 €
/176.02 лв
96.00 € -
49.20 €
/96.23 лв
64.80 € -
54.00 €
/105.61 лв
58.80 € -
51.60 €
/100.92 лв
58.80 € -
60.39 €
/118.10 лв
66.98 € -
122.99 €
/240.55 лв
153.14 € -
72.00 €
/140.82 лв
92.40 € -
84.99 €
/166.23 лв
92.99 € -
90.00 €
/176.02 лв
96.00 € -
80.40 €
/157.25 лв
111.60 € -
97.20 €
/190.11 лв
114.00 € -
54.80 €
/107.19 лв
62.12 € -
118.80 €
/232.35 лв
135.60 € -
162.00 €
/316.84 лв
214.80 € -
110.40 €
/215.92 лв
128.40 € -
21.83 €
/42.70 лв
30.98 € -
42.83 €
/83.78 лв
47.67 € -
55.20 €
/107.96 лв
62.40 € -
93.60 €
/183.07 лв
128.40 € -
29.45 €
/57.60 лв
38.65 € -
91.20 €
/178.37 лв
126.00 € -
48.00 €
/93.88 лв
64.80 € -
49.99 €
/97.77 лв
52.99 € -
66.00 €
/129.08 лв
94.80 € -
40.95 €
/80.08 лв
43.28 € -
79.99 €
/156.44 лв
87.55 €
IP камерa Dahua IPC-HDBW2441E-S-0280B, куполна камера, 4Mpix (2688x1520@20FPS), 2.8mm обектив, H.265/H.264/H.264H/H.264B/MJPEG, IR осветление (до 30 м.), външна IP67/IK10, PoE (802.3af), microSD до 256GB, микрофон184.80 €
/361.44 лв
IP камера Dahua IPC-HFW2439S-SA-LED-0280B-S2, насочена "bullet" камера, 4MP (2688x1520@30fps), 2.8mm обектив, H.265/H.264/MJPEG, IR осветеност (до 30 метра), PoE, външна IP67, RJ-45184.00 €
/359.87 лв
IP камерa Dahua IPC-HDBW2449E-S-IL-0280B, куполна камера, 4Mpix (2688x1520@20fps), 2.8mm обектив, H.265+/H.265/H.264+/H.264/H.264H/H.264B/MJPEG, IR осветление (до 30m), PoE, външна IP67/IK10, microSD слот до 256GB, микрофон184.00 €
/359.87 лв










































































































