TP-Link VIGI C320I
2MP Full-High Definition: The VIGI C320I camera comes with 2MP — more than enough pixels to pick up some of the more discrete details.
- Human & Vehicle Classification: Distinguishes humans and vehicles from other objects, so you receive more accurate event notifications.
- Smart Detection: Receive notifications and check feeds when someone crosses a boundary, enters an area you've set, obstructs the camera, or removes/abandons objects.
Smart Video Enhancement: VIGI' s professional technologies process videos to greatly improve their quality that is vital to your monitoring, including Smart IR, WDR, 3D DNR, and Night Vision.
H.265+: Without using any extra bandwidth, your cameras transmit compressed crystal-clear video to save disk space, ease network loads, and reduce monitoring costs without sacrificing image quality.
Waterproof: Reliable IP67 for stable outdoor performance.
Simplified Deployment with PoE: Easily connect and power your PoE camera with one RJ45 cable transmitting both data and power. No power adapter needed.
2.8/4/6 mm Lens: Whether you need a wide-angle lens to cover enclosed spaces or a higher millimeter lens for longer distances in open spaces, C320I comes with three different lens types to better suit your security needs.
Flexible Management: Take full control over your security via three management methods: NVR UI, VIGI app, and VIGI Security Manager.
Спецификации:
| Камера | |
| Светлочувствителен сензор | 1/3” Progressive Scan CMOS |
| Shutter Speed | 1/3 to 1/10000 s |
| Slow Shutter | Yes |
| Minimum Illumination | Color: 0.01 Lux; 0 Lux with IR |
| Day/Night Mechanism | IR Cut Filter |
| Day/Night Switch | Unified/ Scheduled/ Auto |
| LENS | |
| Type | Fixed Focal Lens |
| Focal Length | 2.8 mm |
| Aperture | 2.8 mm: F2. 2 |
| FOV | 2.8 mm: Horizontal FOV: 88.2°, Vertical FOV: 48.6°, Diagonal FOV: 106.5° |
| Lens Mount | M12 |
| DORI Distance | 2.8 mm: Detect: 45 m Observe:19 m Recognize: 9 m Identify: 5 m |
| Angle Adjustment (Manual) | |
| Range | Pan: -90° to 90° Tilt: -90° to 90° |
| ILLUMINATOR | |
| IR LED | Quantity: 2 Range: 30m Wavelength: 850nm |
| White LED | N/A |
| Illuminator On/Off Control | Auto/Scheduled/Always on/Always off |
| VIDEO | |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Main Stream | Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps Resolution: 1920x1080, 1280x960, 1280x720 Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. |
| Sub-Stream | Frame Rate: 50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps 60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps Resolution: 704x576, 640x480, 352x288, 320x240 Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps. |
| Bit Rate Control | CBR, VBR |
| Видео компресия | Main Stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264 Sub-Stream: H.265/H.264 |
| H.264 Type | Main Profile/High Profile |
| H.264+ | Main Stream Supported |
| H.265 Type | Main Profile |
| H.265+ | Main Stream Supported |
| Video Bit Rate | Main Stream: 256 Kbps to 4 Mbps Sub-Stream: 64 Kbps to 512 Kbps |
| Image | |
| Image Settings | Mirror, Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness, Exposure, WDR, White Balance Adjustable by Client Software, Rotation(90°/270°) |
| Image Enhancement | BLC/3D DNR/HLC/SmartIR |
| Wide Dynamic Range | DWDR |
| SNR | ≥ 52 dB |
| Image Parameters Switch | Yes |
| Privacy Mask | Up to 4 Masks |
| ROI | 1 Region |
| OSD Setting | Yes |
| АУДИО | |
| Аудио комуникация | N/A |
| Аудио вход | N/A |
| Аудио изход | N/A |
| Audio Compression | N/A |
| Audio Sampling Rate | N/A |
| Environment Noise Filtering | N/A |
| Audio Bit Rate | N/A |
| МРЕЖА | |
| Protocol | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS, FTP/SFTP, RTP, IPv4, ARP |
| ONVIF | Yes |
| API | Open Network Video Interface (Profile S) |
| Simultaneous Live View | 3 Main Streams & 3 Sub-Streams |
| Client | VIGI App, VIGI Security Manager, Web UI |
| Web Browser | Google Chrome 57 and above Firefox 52 and above Safari 11 and above Microsoft Edge 91 and above |
| Cloud | Yes |
| Защита | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter, Digest Authentication |
| УПРАВЛЕНИЕ НА АЛАРМИТЕ И СЪБИТИЯТА | |
| Smart Event | Human & Vehicle Classification, Area Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, People Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection, Object Removal Detection |
| Basic Event | Motion Detection, Video Tampering Detection, Exception ( Illegal Login) |
| Alarm Linkage | Message Push |
| Linkage Method | N/A |
| Output Notification | Message Push |
| ИНТЕРФЕЙСИ | |
| Мрежов интерфейс | 1 RJ45 10/100M Self-Adaptive Ethernet Port, PoE |
| Alarm | N/A |
| Reset Button | N/A |
| Power | N/A |
| On-board Storage | N/A |
| Built-in Microphone | N/A |
| Built-in Speaker | N/A |
| Audio | N/A |
| ОБЩИ ХАРАКТЕРИСТИКИ | |
| Околна температура при работа | -30–60 °C |
| Storage Temperature | -40–60 °C |
| Околна влажност при работа | 95% or Less (Non-Condensing) |
| Storage Humidity | 95% or Less (Non-Condensing) |
| Съдържание на пакета | VIGI Network Camera Quick Start Guide Waterproof Cable Attachments Mounting Accessories |
| Размери | 174 × 74 × 71 mm |
| Material | Plastic |
| Net Weight | 0.2 Kg |
| Gross Weight | 0.35 Kg |
| Power Supply | PoE: 802.3af/at, class 0, Max. 5.5 W |
| Protection | IP67 |
| Product Dimensions (L x W x H) | 73× 174 × 71 mm |
Виж още Цифрови IP камери TP-Link
Виж всички Цифрови IP камери в категорията
| Вид: | Насочени ("bullet") камери |
|---|---|
| Резолюция: | FullHD |
| Аудио: | Двупосочно |
| Безжична: | Не |
| Външен монтаж: | Да |
| IR Осветление: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
53.99 €
/105.60 лв
-
57.14 €
/111.76 лв
-
67.97 €
/132.95 лв
-
68.24 €
/133.47 лв
-
110.06 €
/215.25 лв
-
77.89 €
/152.33 лв
-
43.99 €
/86.04 лв
-
28.57 €
/55.88 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
94.52 €
/184.86 лв
-
65.58 €
/128.26 лв
-
95.54 €
/186.87 лв
-
66.44 €
/129.95 лв
-
33.14 €
/64.82 лв
-
67.20 €
/131.43 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
31.36 €
/61.34 лв
-
67.97 €
/132.95 лв
-
152.12 €
/297.51 лв
-
199.23 €
/389.65 лв
-
63.15 €
/123.50 лв
-
44.98 €
/87.97 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
108.57 €
/212.35 лв
-
108.57 €
/212.35 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
63.15 €
/123.50 лв
-
27.43 €
/53.65 лв
-
26.29 €
/51.41 лв
-
27.43 €
/53.65 лв
-
10.00 €
/19.55 лв
-
29.64 €
/57.97 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
45.36 €
/88.71 лв
-
56.29 €
/110.10 лв
-
174.78 €
/341.84 лв
-
29.64 €
/57.97 лв
-
99.18 €
/193.99 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
44.50 €
/87.03 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
71.89 €
/140.60 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
-
39.98 €
/78.19 лв
-
44.98 €
/87.97 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
18.99 €
/37.14 лв
-
26.99 €
/52.79 лв
-
17.49 €
/34.21 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
52.99 € -
122.99 €
/240.55 лв
153.14 € -
29.99 €
/58.66 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
17.59 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
43.99 €
/86.04 лв
-
75.99 €
/148.62 лв
77.71 € -
34.25 €
/66.99 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
92.99 € -
78.19 €
/152.92 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
131.43 €
/257.05 лв
-
20.45 €
/39.99 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
62.99 €
/123.20 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
63.99 €
/125.15 лв
-
386.99 €
/756.89 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
250.53 €
/489.99 лв
-
115.04 €
/224.99 лв
-
56.05 €
/109.62 лв
58.31 € -
246.00 €
/481.13 лв
253.20 € -
37.20 €
/72.76 лв
42.00 € -
64.80 €
/126.74 лв
73.20 € -
81.60 €
/159.60 лв
111.60 € -
343.20 €
/671.24 лв
382.80 € -
37.05 €
/72.46 лв
38.28 € -
122.99 €
/240.55 лв
153.14 € -
182.40 €
/356.74 лв
202.80 € -
84.99 €
/166.23 лв
92.99 € -
60.39 €
/118.10 лв
66.98 € -
110.40 €
/215.92 лв
128.40 € -
42.83 €
/83.78 лв
47.67 € -
21.83 €
/42.70 лв
30.98 € -
54.80 €
/107.19 лв
62.12 € -
29.45 €
/57.60 лв
38.65 € -
49.99 €
/97.77 лв
52.99 € -
40.95 €
/80.08 лв
43.28 € -
75.99 €
/148.62 лв
77.71 € -
16.99 €
/33.23 лв
17.59 € -
31.99 €
/62.58 лв
38.68 € -
82.33 €
/161.03 лв
103.13 €
IP камера TP-Link VIGI C320I(6mm), насочена "bullet" камера, 2Mpix(1920x1080@30FPS), 6mm обектив, H.265+/H.265/H.264+/H.264, IR осветеност (до 30 метра), външна IP67, PoE, микрофон, високоговорител53.41 €
/104.46 лв
IP камера RaySharp RS-CH222M6ND-2812PW-A, насочена "bullet" камера, 2Mpix(1920x1080@30FPS), 2.8-12mm моторизиран обектив, H.265/H.264, IR осветеност (до 45 метра), външна IP66, PoE, Micro SD слот до 256GB53.57 €
/104.77 лв
IP камера Imou Rex VT (IPC-S2VBP-5M0WR), куполна PT (Pan/Tilt) камера, 5Mpix(2880x1620@15fps), 3.6mm обектив, H.265/H.264, IR осветеност (до 20 метра) LAN, Wi-Fi, MicroSD слот (до 256GB), микрофон и говорител, 2.4 инчов екран, засичане на движение53.04 €
/103.74 лв






















































































