Tapo C465
Battery-Powered Security Camera with Built-In Solar Panel
- 4K UHD Reveals Every Detail: Experience unparalleled clarity. 4K 8MP provides 4x the resolution of standard 1080p, ensuring crystal-clear live views to view details that may otherwise go unnoticed.
- 50 Minutes of Sun for All-Day Security: The built-in solar panel is your never-ending power source. The solar charging panel powers your camera all day on just 50 minutes of sunlight exposure
- Easy to Install, Impossible to Steal: The adjustable magnetic base allows for easy positioning and installation while the security cord locks the camera in place, preventing intruders from removing it.
- No Sun, No Problem: The rechargeable 7,800mAh battery provides up to 180 days§ of power on a single charge to ensure continuous operation even on days without sun exposure.
- AI-Powered Detection with No Monthly Fees: Enjoy real-time notifications for people, pets, and vehicles detected in frame. Advanced AI algorithms combined with new NPU computing power provide ultra-quick recognition and analysis, all while keeping your data secure and off the cloud.
- Dual Band Connectivity: Connect to the faster 5 GHz band for smoother, lag-free 4K live views, or choose the 2.4 GHz band for longer distance coverage.
- Custom Alarms, Focused Alerts, Private Zones: Tailor your security with personalized features: create custom light and sound alarms, define activity detection zones for precise notifications and extended battery life, and establish privacy zones to control what's recorded.
- Built for Any Weather: An IP65 weatherproof rating ensures reliable protection against rain, snow, dust, and extreme heat. Operates in temperatures from -4°F to 113°F.
- Local & Cloud Storage: Select local on-device storage via microSD card (up to 512GB, sold separately) or opt for cloud storage with Tapo Care.



135° Field of View
Monitor large areas of your home without needing multiple cameras. See more of your yard or driveway to provide a complete picture of your property.

Built-In AI Powers Smarter Alerts with Zero Fees
Local AI accurately identifies people, pets, and vehicles near instantly, sending you only essential real-time notifications while keeping your sensitive data off the cloud.

Dual-Band Connectivity: 5GHz or 2.4GHz Band
Connect to the faster 5 GHz band for smoother, lag-free 4K live views, or choose the 2.4 GHz band for longer distance coverage.

| Specification | Details |
|---|---|
| Image Sensor | 1/2.7” Progressive Scan CMOS Starlight Sensor |
| Lens | Focal Length: 3.17 mm |
| Aperture | F1.65 |
| Field of View | 134° (Diagonal), 113° (Horizontal), 59° (Vertical) |
| Night Vision | IR Mode / Full-Color Mode |
| Lighting | 2× Built-in Spotlights (Motion Activated, App-Controlled) |
| Hub Compatibility | Compatible with H500 |
| Interface & Buttons | 1× Power Button, 1× Reset Button, 1× MicroSD Card Slot |
| Pan/Tilt Range | N |
| Device Compatibility | N |
| Connection Capacity | N |
| Interface & Buttons | N |
| Connection Capacity | Built-in Solar Panel, cannot connect to other cameras |
| Output Port | N/A |
| Maximum Resolution | 4K 8MP (3840 × 2160 px) |
| Frame Rate | 15 fps |
| Digital Zoom | 18× |
| Video Compression | H.265 / H.264 |
| Live View | Yes |
| Image Enhancement | 3DNR, WDR |
| Audio Input & Output | Built-in Microphone and Speaker |
| Audio Communication | Two-Way Audio with Noise Cancellation |
| Siren Volume | 100 dBA @ 4 in / 80 dBA @ 40 in |
| Local Storage | MicroSD Card Slot on Camera (Up to 512 GB) |
| Cloud Storage | Tapo Care Cloud Storage (Subscription required) |
| Sensors | Single Motion Sensor (120° Horizontal FOV), Single Ambient Light Sensor |
| AI Detection | Motion, Person, Pet, Vehicle Detection |
| Activity Zones | Yes |
| Notifications | System Notification, Notification with Snapshot (Tapo Care) |
| Network Connectivity | Wi-Fi |
| Wireless Standards | IEEE 802.11b/g/n (2.4 GHz), IEEE 802.11a/n (5 GHz) |
| Ethernet Port | No |
| RTSP | No |
| ONVIF | No |
| Encryption | 128-bit AES Encryption with SSL/TLS |
| Wireless Security | WPA / WPA2-PSK / WPA3 |
| Power Source | 7,800 mAh Built-in Rechargeable Li-ion Battery |
| Solar Power | Integrated Solar Panel |
| Input Voltage | Adapter Input: 100–240 V, 50/60 Hz (Not included) |
| Output Voltage | Adapter Output: 5.0 V ⎓ 2.0 A (Not included) |
| Smart Integration | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Weather Resistance | IP65 |
| System Requirements | Tapo App: iOS 9.0+ / Android 4.4+ |
| Mounting Options | Wall-Mounted |
| Operating Temperature | -4°F to 113°F (-20°C to 45°C) |
| Storage Temperature | -40°F to 140°F (-40°C to 60°C) |
| Operating Humidity | 10%–90% RH, Non-condensing |
| Storage Humidity | 0%–90% RH, Non-condensing |
| Charging Temperature | 32°F to 122°F (0°C to 50°C) |
Виж още Цифрови IP камери TP-Link
Виж всички Цифрови IP камери в категорията
| Вид: | Насочени ("bullet") камери |
|---|---|
| Резолюция: | 4K |
| Управляема: | Неуправляема |
| Аудио: | Двупосочно |
| Безжична: | Да |
| Външен монтаж: | Да |
| IR Осветление: | Да |
| Термокамера: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
44.54 €
/87.12 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
138.29 €
/270.46 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
57.14 €
/111.76 лв
-
67.71 €
/132.43 лв
-
73.72 €
/144.18 лв
-
110.06 €
/215.25 лв
-
77.89 €
/152.33 лв
-
43.99 €
/86.04 лв
-
28.57 €
/55.88 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
46.41 €
/90.77 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
101.79 €
/199.08 лв
-
70.84 €
/138.55 лв
-
95.54 €
/186.87 лв
-
66.44 €
/129.95 лв
-
33.14 €
/64.82 лв
-
67.20 €
/131.43 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
46.41 €
/90.77 лв
-
37.75 €
/73.83 лв
-
67.71 €
/132.43 лв
-
152.12 €
/297.51 лв
-
199.23 €
/389.65 лв
-
62.83 €
/122.88 лв
-
44.98 €
/87.97 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
108.57 €
/212.35 лв
-
108.57 €
/212.35 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
62.83 €
/122.88 лв
-
27.43 €
/53.65 лв
-
26.29 €
/51.41 лв
-
27.43 €
/53.65 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
44.50 €
/87.03 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
71.89 €
/140.60 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
39.98 €
/78.19 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
17.49 €
/34.21 лв
-
26.99 €
/52.79 лв
-
44.98 €
/87.97 лв
-
43.99 €
/86.04 лв
-
18.99 €
/37.14 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
250.53 €
/489.99 лв
-
115.04 €
/224.99 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
52.99 € -
122.99 €
/240.55 лв
153.14 € -
29.99 €
/58.66 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
17.59 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
34.25 €
/66.99 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
92.99 € -
78.19 €
/152.92 лв
-
65.69 €
/128.47 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
131.43 €
/257.05 лв
-
20.45 €
/39.99 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
62.99 €
/123.20 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
63.99 €
/125.15 лв
-
386.99 €
/756.89 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
56.05 €
/109.62 лв
58.31 € -
322.29 €
/630.34 лв
836.57 € -
37.05 €
/72.46 лв
38.28 € -
122.99 €
/240.55 лв
153.14 € -
54.80 €
/107.19 лв
62.12 € -
84.99 €
/166.23 лв
92.99 € -
21.83 €
/42.70 лв
30.98 € -
42.83 €
/83.78 лв
47.67 € -
29.45 €
/57.60 лв
38.65 € -
49.99 €
/97.77 лв
52.99 € -
40.95 €
/80.08 лв
43.28 € -
79.99 €
/156.44 лв
87.55 € -
16.99 €
/33.23 лв
17.59 € -
31.99 €
/62.58 лв
38.68 €
IP камера UniVIEW IPC2322LB-ADZK-G, насочена "bullet" камера, 2Mpix(1920x1080@30fps), моторизиран 2.8-12mm обектив, Ultra H.265/H.264/MJPEG, IR осветеност (до 50m), външна IP67, PoE, MicroSD слот до 256GB, микрофон147.60 €
/288.68 лв
IP камера Ubiquiti UVC-G5-FLEX, куполна камера, 4Mpix(2688x1512@30fps), IR осветеност (до 6m), външна IPX4/IK04, PoE, микрофон147.55 €
/288.57 лв
IP камера TRENDnet TV-IP410W, куполна управляема камера (PTZ - Pan/Tilt/Zoom), 640x480@30fps, 4mm обектив, MJPEG, PoE, безжична, бяла148.14 €
/289.74 лв






















































































