Flexus Core 300
5.1.2-Channel Dolby Atmos Sound Bar

IT STARTS HERE
The Klipsch Core 300 Sound System, powered by Onkyo, lays the foundation for amazing movie nights, gripping gaming campaigns that go late into the night, and streaming the next binge-worthy show. Powered by exceptional acoustics and Klipsch transport technology, this 5.1.2-channel sound bar is the ultimate foundation for the whole home entertainment ecosystem of your dreams with built-in Dirac Live room correction and music streaming services.

A world first with Dirac live
Experience out-of-the-box audio perfection with the world’s first sound bar featuring built-in Dirac Live room correction technology. The Klipsch Flexus Core 300 utilizes proprietary Dirac Live science to scan your room and apply precise, sound-correcting algorithms that take your unique space into account – room size/shape, furniture, speaker setup – to produce impactful, accurate audio.

| Category | Specification |
|---|---|
| Speaker System | 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar |
| Max Acoustic Output | 106 dB |
| Front-Firing Drivers | 4 × 2.25” Drivers; 1 × 0.75” Horn-Loaded Tweeter |
| Upfiring Drivers | 4 × 4” High-Output Woofers; 2 × 2.25” Discrete Full-Range Drivers |
| Side-Firing Drivers | 2 × 2.25” Drivers |
| Enclosure Type | Sealed – Plastic, Metal |
| Frequency Response | 43 Hz – 20 kHz |
| Inputs | HDMI 2.1 Passthrough; HDMI eARC; Bluetooth; USB-C; Digital Optical |
| Outputs | HDMI Out; Subwoofer (RCA) Output |
| Dimensions | 3 1/16” (7.8 cm) H × 54” (137.2 cm) W × 4 15/16” (12.6 cm) D |
| Finish | Ebony Vinyl |
| Weight | 18.7 lbs (8.5 kg) |
| Included Accessories | BLE Backlit Remote Control; 2.0 m Power Cord (region-specific); 1.5 m HDMI Cable; 2 × AAA Batteries; User Manual |
| Mounting Options | 1/4” × 20 Threaded Insert; Optional slim-depth wall bracket (sold separately) |
| USB Input | 1 × USB Type-A (for system updates and MP3 playback) |
Виж още Домашно кино Klipsch
Виж всички Домашно кино в категорията
| Тип: | Soundbar система |
|---|
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
202.77 €
/396.59 лв
120.00 € лв -
83.26 €
/162.84 лв
120.00 € лв -
564.98 €
/1105.01 лв
120.00 € лв -
28.99 €
/56.70 лв
120.00 € лв -
497.90 €
/973.81 лв
120.00 € лв -
328.51 €
/642.51 лв
120.00 € лв -
308.14 €
/602.66 лв
120.00 € лв -
Тонколони Edifier S350DB, 2.1, 150W RMS (2x40W + 70W), Bluetooth, 3.5mm жак, Optical, Coaxial, черни
238.77 €
/466.99 лв
120.00 € лв -
81.08 €
/158.58 лв
120.00 € лв -
83.26 €
/162.84 лв
120.00 € лв -
157.28 €
/307.60 лв
120.00 € лв -
559.00 €
/1093.30 лв
120.00 € лв -
525.75 €
/1028.27 лв
120.00 € лв -
564.98 €
/1105.01 лв
120.00 € лв -
81.08 €
/158.58 лв
120.00 € лв -
199.00 €
/389.20 лв
120.00 € лв -
78.00 €
/152.55 лв
120.00 € лв -
68.47 €
/133.91 лв
120.00 € лв -
95.61 €
/186.99 лв
120.00 € лв -
426.42 €
/834.01 лв
120.00 € лв -
3.69 €
/7.21 лв
120.00 € лв -
7.15 €
/13.99 лв
120.00 € лв -
4.32 €
/8.44 лв
120.00 € лв -
95.61 €
/186.99 лв
120.00 € лв -
144.99 €
/283.58 лв
120.00 € лв -
92.04 €
/180.01 лв
120.00 € лв -
178.44 €
/349.00 лв
120.00 € лв -
94.56 €
/184.94 лв
120.00 € лв -
508.73 €
/994.99 лв
120.00 € лв -
78.59 €
/153.70 лв
120.00 € лв -
426.42 €
/834.01 лв
120.00 € лв -
157.28 €
/307.60 лв
120.00 € лв -
45.58 €
/89.15 лв
120.00 € лв -
12.78 €
/25.00 лв
120.00 € лв -
15.93 €
/31.15 лв
120.00 € лв -
25.52 €
/49.92 лв
120.00 € лв -
9.59 €
/18.75 лв
120.00 € лв -
65.08 €
/127.28 лв
120.00 € лв -
9.20 €
/18.00 лв
120.00 € лв -
108.99 €
/213.17 лв
120.00 € лв
-
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
17.89 €
/34.98 лв
120.00 € лв -
27.99 €
/54.74 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
48.99 €
/95.82 лв
120.00 € лв -
244.99 €
/479.16 лв
120.00 € лв -
108.99 €
/213.17 лв
120.00 € лв -
318.99 €
/623.89 лв
120.00 € лв -
508.73 €
/994.99 лв
120.00 € лв -
158.99 €
/310.96 лв
120.00 € лв -
468.99 €
/917.26 лв
120.00 € лв -
98.99 €
/193.61 лв
120.00 € лв -
328.99 €
/643.45 лв
120.00 € лв -
59.99 €
/117.33 лв
120.00 € лв -
58.99 €
/115.37 лв
120.00 € лв -
509.99 €
/997.45 лв
120.00 € лв -
28.99 €
/56.70 лв
120.00 € лв -
279.00 €
/545.68 лв
120.00 € лв -
117.59 €
/229.99 лв
120.00 € лв -
199.99 €
/391.15 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
318.99 €
/623.89 лв
120.00 € лв -
248.99 €
/486.98 лв
120.00 € лв -
95.61 €
/186.99 лв
120.00 € лв -
21.71 €
/42.46 лв
120.00 € лв -
23.17 €
/45.31 лв
120.00 € лв -
23.01 €
/45.00 лв
120.00 € лв -
144.99 €
/283.58 лв
120.00 € лв -
104.99 €
/205.34 лв
120.00 € лв -
109.99 €
/215.12 лв
120.00 € лв -
117.59 €
/229.99 лв
120.00 € лв -
188.99 €
/369.63 лв
120.00 € лв -
59.99 €
/117.33 лв
120.00 € лв -
219.85 €
/429.99 лв
120.00 € лв -
129.99 €
/254.24 лв
120.00 € лв -
84.99 €
/166.23 лв
120.00 € лв -
117.59 €
/229.99 лв
120.00 € лв -
178.99 €
/350.07 лв
120.00 € лв -
43.80 €
/85.66 лв
120.00 € лв
-
82.38 €
/161.13 лв
120.00 € лв -
60.17 €
/117.68 лв
120.00 € лв -
122.65 €
/239.88 лв
120.00 € лв -
71.36 €
/139.57 лв
120.00 € лв -
61.26 €
/119.81 лв
120.00 € лв -
709.00 €
/1386.68 лв
120.00 € лв -
14.09 €
/27.57 лв
120.00 € лв -
189.00 €
/369.65 лв
120.00 € лв -
29.02 €
/56.75 лв
120.00 € лв -
299.00 €
/584.80 лв
120.00 € лв -
68.99 €
/134.93 лв
120.00 € лв -
309.00 €
/604.35 лв
120.00 € лв -
1999.00 €
/3909.70 лв
120.00 € лв -
512.72 €
/1002.79 лв
120.00 € лв -
36.44 €
/71.27 лв
120.00 € лв -
314.66 €
/615.42 лв
120.00 € лв -
45.92 €
/89.81 лв
120.00 € лв -
509.00 €
/995.53 лв
120.00 € лв -
321.67 €
/629.13 лв
120.00 € лв -
446.75 €
/873.76 лв
120.00 € лв -
72.40 €
/141.59 лв
120.00 € лв -
86.86 €
/169.88 лв
120.00 € лв -
53.77 €
/105.16 лв
120.00 € лв -
77.50 €
/151.58 лв
120.00 € лв -
207.96 €
/406.73 лв
120.00 € лв -
199.00 €
/389.20 лв
120.00 € лв -
124.67 €
/243.83 лв
120.00 € лв -
391.26 €
/765.24 лв
120.00 € лв -
2260.26 €
/4420.68 лв
120.00 € лв -
371.59 €
/726.76 лв
120.00 € лв -
167.33 €
/327.26 лв
120.00 € лв -
328.44 €
/642.37 лв
120.00 € лв
Soundbar система Sennheiser AMBEO Plus, 7.1.4, Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, Dolby Atmos, USB, S/PDIF, 360 Reality Audio, DTS:X, 400W RMS1199.00 €
/2345.05 лв
Soundbar система за домашно кино Samsung HW-Q990F, 11.1.4, Bluetooth, Wi-Fi, Optical-In, HDMI, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, DTS Virtual:X865.41 €
/1692.60 лв
Soundbar система JBL Bar 800MK2, 7.1, Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, USB, 780W RMS, черна754.80 €
/1476.27 лв















































































































