NVR Записващи устройства

Филтри dole

Order by Table
Order by List

  1. IP видеорекордер Longse NVR3008DP, H.265+/H.265/H.264+/H.264, 8 канала, 2x USB 2.0, 8x LAN 100 Mbps (PoE), 1x SATA III (до 8TB), 1x VGA, 1x HDMIIP видеорекордер Longse NVR3008DP, H.265+/H.265/H.264+/H.264, 8 канала, 2x USB 2.0, 8x LAN 100 Mbps (PoE), 1x SATA III (до 8TB), 1x VGA, 1x HDMI


    183.38 лв
    213.53 лв
  2. IP видеорекордер Longse NVR3004DP, H.265+/H.265/H.264+/H.264, 4 канала, 5x LAN (4x PoE), 1x SATA III (до 8TB), 2x USB 2.0, 1x VGA, 1x HDMIIP видеорекордер Longse NVR3004DP, H.265+/H.265/H.264+/H.264, 4 канала, 5x LAN (4x PoE), 1x SATA III (до 8TB), 2x USB 2.0, 1x VGA, 1x HDMI


    147.79 лв

Често задавани въпроси

Как да избера NVR записващи устроства или IP Видеорекордер?

За да изберете NVR записващи устроства или иначе казани IP Видеорекордер, трябва да определите 5 основни фактора:
1. Колко камери ще бъдат вързани към NVR?
- Така ще определите колко канален трябва да бъде IP видеорекордера
2. Колко от тези камери ще бъдат вързани директно към NVR и колко ще минавата през switch/router?
- Ако 3,4 или повече камери минават през суич, то няма да се нуждаете от директно свързване към NVR, респективно няма да имате нужда от множество прортове, тъй като NVR ще достъпва камерите през мрежата.
3. Как ще записват, непрекъснато или само при регистриране на събитие?
- Можете да спестите доста пространство, ако настроите NVR на запис, само при определени действия и движения. С новите AI функции вградени в по-високия клас IP записващи устройства, можете да конкретизирате дали искате да записвате само хора или животни или и коли, както и още доста настройки за дадена сцена.
4. Колко време записи държите да има на NVR?
- Това ще ви помогне да изчислите приблизителното пространство, което ви е нужно, за да подберете капацитета на правилният твърд диск. Освен това колкото по нов стандарт за запис имат и камерата и NVR, толкова по-редуцирани от към размер ще получите. Например, ако използвате H.246, стандарт разработен през 1993 година, ще получите до около 75% по-голям файл от колкото, ако използвате H.265+ стандарт, който е разработен през 2013 година. И все всичко е приблизително и зависи от вида на камерите, сложността на сцените, настройките и броя движения. Разгледайте внимателно до колко броя твърд диск и до какъв капацитет са поддържани от дадения NVR.
5. Каква марка камери ще слагате?
- Винаги е най-добре да използвате NVR и камери от един и същи производител за да си гарантирате възможно най-добра съвместимост и най-малко трудности при настойването. Въпреки това не е невъзможно да се ползват продукти от различни производители. Ако и камери и NVR поддържат например стандарта ONVIF, то би трябвало те да са напълно съвместими. И все пак можете да изпитате трудности при свързването и настройването им.

Как да изчисля размера на твърдите, които ми трябват?

За да изчислите приблизителният размер на твърдите дискове в NVR записващи устройства е най-добре да използвате калкулатор на производителя. За целта ще трябва да знаете обаче данните на камерите, например каква резолюция са, какъв стандарт поддържат (H.264/H.265/H.265+), на колко кадъра в секунда ще записват и други. Имайте предвид, че калкулатора може да ви даде време за запис за цял ден, а реално според настройките, вие да записвате дори по-малко от 8 часа.

Ето и калкулатори на 2 гиганта в производството на камери Dahua и HikVision:

https://us.dahuasecurity.com/support/software-downloads-and-tools/capacity-calculator/

https://tools.hikvision.com/calculatorTool/#/

Ако пише, че даден NVR е за 16 броя камери, но реално има само един вход и един изход, как се връзват камерите?

Когато NVR е за 16 броя камери, но реално има само един вход и един изход, то тогава трябва да закупите допълнително суич през който да минат IP камерите преди да влезнат в NVR, Аналогичен случай е NVR с поддръжка на 8 камери, но само с 5 порта. В този случай най-честата конфигурация (зависи от модела) е да можете да вържете 4 камери директно към 4 порта на NVR, един порт да е отделен за мрежата, а останалите 4 камери да минат през суич и да се досъпят през мрежата.

Каква е разликата между H.264, H.264+, H.265, H265+ стандарти?

H.264, H.264+, H.265, H265+ са стандарти за обработка на видео и неговата компресия. Тъй като темата е обширна, най-просто казано със стандарт H.265+ можете да намалите големината на даден запис за единица време с около до 75% в сравнение с H.264. Съветваме ви да потърсите техника, която отговаря на най-новите стандарти, в случая H.265+ е разработен през 2013 г., докато H.264 е стандарт от 1993 година.

Какво означава ONVIF стандарт?

ONVIF, или Open Network Video Interface Forum, е световен отворен стандарт за мрежово видеонаблюдение. Той е създаден от Sony, Bosch Security Systems и Axis Communications, през 2008 година с цел да се осигури съвместимост между мрежови видео устройства от различни производители. Чрез този стандарт, ако закупите NVR записващо устройство от един производител, което поддържа ONVIF стандарт и камери от друг производител, които поддържат същият ONVIF стандарт, то те трябва да са съвместими.

NVR И ЗАЩО ИМАМЕ НУЖДА ОТ НЕГО

Информацията може да предотврати неприятни последствия и да ни доведе до гарантиран успех – тази максима, която е част от напрегнатото ни ежедневие, сякаш обяснява необходимостта от употреба на NVR. Но какво всъщност e NVR?

NVR 1
NVR - научете повече

NVR e мрежови видеорекордер (network video recorder) и представлява специализирана компютърна система, която включва софтуерна програма, притежаваща функцията да записва видео в цифров формат на различни устройства за съхранение на данни (дисково устройство, USB флаш памет, SD карта с памет и други). NVR устройствата не включват специален хардуер за заснемане на видео. Софтуерът се изпълнява на устройство, обикновено с вградена операционна система. Като алтернатива, за подобряване на функционалността и обслужването се използват стандартни операционни системи със стандартни процесори и софтуер за управление на видео. А самият NVR обикновено се разполага в IP система за видеонаблюдение. Мрежовите видеорекордери NVR се различават от цифровите видеорекордери (DVR). DVR преобразува аналогови кадри в цифров формат, докато NVR обикновено работи само с цифрови кадри. Видеото на DVR се кодира и се обработва в DVR, докато видеото на NVR се кодира и се обработва в самата камера, а след това се предава поточно към NVR за съхранение или дистанционно гледане. Допълнителна обработка на видеото като допълнително компресиране или маркиране с метаданни може да се извърши в NVR. Разгледайте нашите предложения в JAR Computers, за да направите най-добрия избор.

 

ФУНКЦИИ НА NVR И ПРАКТИЧЕСКАТА МУ УПОТРЕБА

Преди закупуване на NVR система е важно да съберете достатъчно информация какво да търсите в NVR устройствата – включително съхранение в облак, поддръжка на висококачествени IP камери, отдалечен достъп до кадри и функции на усъвършенствана система за управление на видео (VMS). Видеонаблюдението е все по-популярно през последните години – внася удобство в ежедневието на хората чрез дистанционно видеонаблюдение, защита на съоръженията и предотвратяване на загуби. NVR е все по-налагаща се тенденция – от магазините за търговия на дребно до финансовите институции и общинските сгради.

КАК NVR РАБОТИ НА ПРАКТИКА?

NVR 2
NVR - как работи

Мрежовият видеорекордер NVR е цялостна система за запис от IP камера. NVR може да записва видео и аудио, както и да има достъп до изображения на записващото устройство и е смятан за наследник на цифровия видеорекордер (DVR). NVR може да се управлява дистанционно през интернет, което осигурява голяма гъвкавост на потребителите. Към предимствата на NVR могат да бъдат включени също поддръжката на камери с висока резолюция, софтуери за разпознаване на лица, регистрационен номер и други. Една NVR система може да се състои както само от една камера, така и от хиляди камери, разположени на множество места по цял свят. Вътрешни и външни камери могат да бъдат позиционирани на различни места около сгради и имоти и да бъдат използвани чрез NVR. Такива системи обикновено работят 24/7 и могат дори да предупреждават за определена дейност през зададени часове от деня. Те работят с оптимизирани специално за записи твърди дискове.

МРЕЖОВИ NVR И PoE

NVR 3
NVR - видове

IP охранителните камери се свързват към NVR чрез кабелни или безжични връзки. В първия вариант камерата се свързва към системата чрез Ethernet кабел. Ако нямате захранване в близост до камерите, то може да изберете камери и NVR, които да поддържат PoE (Power over Ethernet) функционалност. По този начин с един Ethernet кабел от NVR устройството ще можете да захраните камерата и да получите видео и аудио. Бъдете внимателни при избора, тъй като може не всички портове на NVR да поддържат PoE, както и ще трябва да съобразите бюджета за PoE на NVR с общата консумация на камерите. При избора на IP записващи устройства от съществено значение е да бъдат избрани достатъчен брой канaли, което не означава, че те задължително ще отговарят на броя Ethernet портове. Или иначе казано, има NVR с 2 порта, но с поддръжка на 16 канала/камери, в този случай най-често камерите минават през мрежово устройство тип суич, което също може да бъде избрано с PoE функционалност, и един кабел свързва NVR с суича.

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ НА NVR, КОИТО ДА ВЗЕМЕТЕ ПРЕДВИД

NVR 4
NVR - характеристики

Качественият и заслужаващ си NVR трябва да притежава достатъчна процесорна мощност, да гарантира сигурност за себе си и за всички камери, както и да поддържа цялата система. Не пилейте пари за система от този тип с недостатъчна мощност. Често срещан проблем с много системи за IP камери са системи с ниска мощност на обработка, които не могат да се справят с пълен 1080p/ 4K на всеки канал. Минималната кадрова честота, необходима за плавно движение, е около 15-20 кадъра в секунда. Въпреки това можете да постигнете достатъчно ясна картина и с 10-12 кадъра в секунда. В случай че честотата е по-ниска, видеоклипът ще изглежда с насичания и по-скоро като слайдшоу. Броят кадри или снимки, които камерата заснема за секунда, често се съкращава като FPS (frames per second). Един NVR може да е в състояние да обработва шестнадесет камери, записващи с резолюция 1080р, но само осем камери, които да записват с резолюция 4k. Времетраенето на записите в NVR зависят от няколко фактора: - Резолюция на камерите: 2, 4, 6, 8, 12 MP / 720p, 1080p, 2K, 4K; - Компресия на видеото: H.265+/H.265/H.264+/ H.264 или иначе казано, колкото по-голяма е компресията, толкова повече място ще имате за записи; - Брой и големина на твърдите дискове: внимавайте колко броя и до каква големина хард дискове се поддържат от NVR; - Натовареност на сцената, която снимате: ако снимате коридор, в който от време на време минава някой и повечето предмети са стационари, ще имате по-малко натоварено видео, съответно и големина на запис. Ако снимате кръстовище с много пешеходци и коли обаче, гарантирано записите ще са по-големи; - Активиране на функцията за запис само при движение: тя ще ви спести значително място на твърдия диск, тъй като в помещения, като офиси и складове например, през нощта обикновено няма никакво движение и запис през цялата нощ би бил напълно излишен. Изкуственият интелект (AI) намира все по-широко приложение в NVR. Той може да се използва за разпознаване на номера на коли и лица на хора, да алармира при непознато лице или автомобил, да преброява посетители, да следи трафик и натоварване и др. Помислите дали NVR с AI ще ви бъде от полза! Съобразете се с това дали избраните камери поддържат съответната AI технология. Достъпността до NVR също трябва да се има предвид, както и броят портове и бързината им, начинът на управление през Internet PC/мобилен телефон (iOS/Android), броят изходи към монитори, видът им и поддържаната резолюция.

В ОБОБЩЕНИЕ ЗА NVR

Видеонаблюдението е тясно свързано с живота и съвремието ни. Трябва да се отдаде голямо значение на избора на правилните IP камери за работа с такива системи според реалните нужди. Към системите за сигурност няма универсален подход. Имайте предвид, че NVR, който работи с IP камери, ще отговори по-добре на вашите изисквания за съвременна технология и широко приложение. Разгледайте нашите предложения в JAR Computers.

NVR И ЗАЩО ИМАМЕ НУЖДА ОТ НЕГО

ФУНКЦИИ НА NVR И ПРАКТИЧЕСКАТА МУ УПОТРЕБА

КАК NVR РАБОТИ НА ПРАКТИКА?

МРЕЖОВИ NVR И PoE

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ НА NVR, КОИТО ДА ВЗЕМЕТЕ ПРЕДВИД

В ОБОБЩЕНИЕ ЗА NVR

NVR 100
NVR 100 - JAR Computers!
NVR 101
NVR 101 - JAR Computers!
NVR 102
NVR 102 - JAR Computers!
NVR 103
NVR 103 - JAR Computers!
NVR 104
NVR 104 - JAR Computers!
NVR 105
NVR 105 - JAR Computers!
NVR 106
NVR 106 - JAR Computers!
NVR 107
NVR 107 - JAR Computers!
NVR 108
NVR 108 - JAR Computers!
NVR 109
NVR 109 - JAR Computers!
NVR 110
NVR 110 - JAR Computers!
NVR 111
NVR 111 - JAR Computers!
NVR 112
NVR 112 - JAR Computers!
NVR 113
NVR 113 - JAR Computers!
NVR 114
NVR 114 - JAR Computers!
NVR 115
NVR 115 - JAR Computers!
NVR 116
NVR 116 - JAR Computers!
NVR 117
NVR 117 - JAR Computers!
NVR 118
NVR 118 - JAR Computers!
NVR 119
NVR 119 - JAR Computers!
NVR 120
NVR 120 - JAR Computers!
NVR 121
NVR 121 - JAR Computers!
NVR 122
NVR 122 - JAR Computers!
NVR 123
NVR 123 - JAR Computers!
NVR 124
NVR 124 - JAR Computers!
NVR 125
NVR 125 - JAR Computers!
NVR 126
NVR 126 - JAR Computers!
NVR 127
NVR 127 - JAR Computers!
NVR 128
NVR 128 - JAR Computers!
NVR 129
NVR 129 - JAR Computers!